NIEDZIELA ŚWIĘTEJ TRÓJCY – 26.05.2024 r.

1. Dzisiaj Niedziela Najświętszej Trójcy. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca po każdej Mszy Świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Msze Święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00, a bezpośrednio po Mszy Świętej nabożeństwo majowe, a od soboty do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Okazja do spowiedzi świętej przed Bożym Ciałem oraz dla dzieci, które przeżywać będą rocznicę I Komunii Świętej będzie we wtorek i środę od godz. 18.30, a także przed wieczorną Mszą Świętą.
  4. Próba dla dzieci rocznicowych w poniedziałek o godz. 18.30.
  5. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym dniu,  o godz. 9.00 suma z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy:
    1/ przy ul. Palisadowej,
    2/ przy ul. Lipskiej 7a
    3/ przy ul. Witkowskiej 22,
    4/ przy ul. Osobowickiej 136.

O godz. 12.00 Msza Święta dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy świętej przed procesją.
    W Boże Ciało nie będzie Mszy Świętej w Rędzinie i w Sanktuarium.
  6. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała proszone są o przyjście na próbę we wtorek o godz. 17.00. Każda dziewczynka przynosi ze sobą mały koszyczek wypełniony płatkami. Bardzo proszę, kto może o przyniesienien dla dzieci płatków.
  7. Zwracam się z gorącą prośbą, aby do wystroju ołtarzy włączyli się wszyscy sąsiedzi. Polską tradycją jest dekorowanie naszych domostw w tym dniu emblematami religijnymi, obrazami, flagami itp. Bardzo proszę, abyśmy zadbali o porządek w całej Parafii i dekoracje, szczególnie na trasie procesji.
  8. Dziękuję za wszelką pomoc przy kościele i parafii w minionym tygodniu, szczególnie na Świętym Wzgórzu. Dziękuje też za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.