XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.09.2014 r.

1. Przeżywamy dzisiaj 26 niedzielę zwykłą. Jest to zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka Dzień Modlitwy w intencji III Nadzwyczajnego Synodu Biskupów, dotyczącego rodziny, który odbędzie się w Rzymie w dniach 5 – 19 października.
  2. W najbliższą środę, 1 października  w naszej Parafii będziemy przeżywać odpust ku czci naszej Patronki Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.  Suma odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Patryka Gałubcowa – sekretarza księdza Arcybiskupa Metropolity. Na zakończenie uroczystości Ks. Celebrans udzieli specjalnego błogosławieństwa dzieciom, które zapraszamy wraz z rodzicami. W uroczystości odpustowej obowiązkowo uczestniczą dzieci z kl. II wraz  z rodzicami i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
  3. W przyszłą niedzielę, jako I miesiąca po każdej Mszy Świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W miesiącu październiku nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane  o godz. 17.30.  Po nabożeństwie o godz. 18.00 Msza święta. Bardzo proszę Rodziców o przypominanie i posyłanie dzieci i młodzież na różaniec!
  5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota  miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w I piątek od godz. 17.30. Odwiedziny chorych w piątek w godzinach przedpołudniowych.
  6. W sobotę 4 października do naszego sanktuarium na Świętym Wzgórzu przybędzie II Piesza Pielgrzymka zorganizowana przez Stowarzyszenie „OAZA”, której przewodniczył będzie Ks. Ryszard Skocz – Prezes tego Stowarzyszenia. Bardzo serdecznie zapraszamy również naszych Parafian na Mszę Świętą o godz. 12.00.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pomoc przy kościele i parafii w minionym tygodniu, szczególnie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację odpustu w minioną niedzielę na Świętym Wzgórzu.