XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.09.2014 r.
ŚWIĘTO PODWYZSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj 24 Niedziela Zwykła. Rozpoczynamy, ogłoszony przez Episkopat Polski Tydzień Wychowania pod hasłem „Wychowywać do prawdy”.
  2. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane: w piątek o godz. 9.00, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.
  3. W czwartek 18 września przypada Uroczystość Św. Stanisława Kostki – Patrona Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.
  4. Z piątku 19 września na sobotę 20 września odbędzie się diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej!
  5. W przyszłą niedzielę, 21 września, przeżywać będziemy na Świętym Wzgórzu odpust z racji Święta Imienia Maryi. Również swój doroczny dzień wspólnoty będzie miało Stowarzyszenie Krwi Chrystusa. Te uroczystości wkomponowane będą w kolejne, już XIII

„Spotkanie z Poezją i Piosenką Religijną”

Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12.00. Po Mszy Świętej odpustowej wystąpią zaproszone zespoły i schole. W tym roku Gośćmi specjalnymi będą Jan Budziaszek z Zespołu SKALDOWIE oraz wokalista Janusz Saługa.

Wszystkich bardzo serdecznie już dziś zapraszamy!

W związku z tymi wydarzeniami, jak co roku bardzo prosimy Panie o upieczenie ciast, które będzie można składać w sobotę w auli, lub bezpośrednio na Świętym Wzgórzu.
  6. Dziękuję za wszelką pomoc przy parafii i kościele w minionym tygodniu.